Dairis Bertāns – Latvijas basketbola vēstnieks Eirolīgā

Comments Off on Dairis Bertāns – Latvijas basketbola vēstnieks Eirolīgā
Dairis

Dairis Bertāns ir viens no šobrīd veiksmīgākajiem Latvijas basketbolistiem, kurš jau vairākus gadus sekmīgi spēlē augstākajā Eiropas līmenī. 33 gadus vecais rīdzinieks šobrīd pārstāv vienu no spēcīgākajām Itālijas komandām Milānas “Olimpia”.

Bertāns profesionāļa karjeru sāka 2006. gadā Rīgas ASK sastāvā. Pa šiem gadiem viņš ir uzkrājis pieredzi tādos Eiropas klubos kā Belgradas “Partizan” no Serbijas, Sanktpēterburgas “Zenit” no Krievijas, Malagas “Unicaja” no Spānijas.

Divas sezonas no 2012. līdz 2014. gadam Bertāns triumfēja Latvijas čempionātā Rīgas VEF sastāvā. Savukārt 2021. gadā kopā ar Milānas “Olimpia” basketbolistam izdevās izcīnīt Itālijas Superkausu.

  1. gada vasarā Bertāns parakstīja 2 gadu līgumu ar Eirolīgas grandu “Olimpia Milano”. Pagājušajā sezonā Itālijas elites kluba rindās viņš Eirolīgā caurmērā guva 9,8 punktus spēlē.

Kopš 2009. gada Dairis Bertāns ir bijis Latvijas izlases dalībnieks un aizvadījis vairāk nekā 100 spēles valsts kreklā. 2019. gada Pasaules kausā viņš palīdzēja izlasei izcīnīt vēsturisko 8.vietu.

Tāpat jāpiemin, ka Daira brālis Dāvis Bertāns jau vairākus gadus sekmīgi spēlē NBA kluba Ņūorleānas “Pelicans” rindās. Abi brāļi izveido spēcīgu tandemu arī Latvijas izlasē.

Ar savu sniegumu vienā no Eirolīgas spēcīgākajām komandām pēdējos gados Dairis Bertāns apliecina, ka Latvijas basketbolisti var sekmīgi konkurēt kontinenta elitei. Viņa panākumi Eirolīgā un Itālijas čempionātā tiek novērtēti arī dzimtenē un iedvesmo jaunos talantus.